Çin’den mal alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bu hususlar malın araştırılmasından  başlar,  malın size ulaşmasına kadar devam eder. Eğer adım adım gidecek olursak;

  1. İthal edeceğiniz ürünü araştırırken, firmalar genelde B2B siteleri yani, alibaba ve made in china gibi sitelerde araştırma yaparlar. Ancak bu gibi sitelerde birçok aracı firmalar ve dolandırıcılar mevcuttur. Bunlara dikkat edilmesi gerekir. Dilerseniz uzman kadromuzla sizin için mal araştırması yapabiliriz. Çünkü biz sadece bu sitelerden yararlanmıyoruz.
  2. Üretici firmayı tespit ettiniz. Ancak ödeme, nakliye, gümrükleme, malın kalitesi, malın adedi, maliyet hesaplama gibi birçok soru işareti var kafanızda ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İlk olarak almak istediğiniz malın özelliklerini, gümrük vergilerini ve istenilen belgeleri iyi biliniz ki ilerde sıkıntı yaşamayın. Bu konuda bizimle irtibata geçebilirsiniz.
  3. Çinli firmalar genel olarak %30 ön ödeme ve mal bittikten sonra ithalat bedelinin kalanı yani %70 ödeme ile çalışırlar. Ancak yapacağınız ikili anlaşmalarla bu oranı ve ödeme yapacağınız süreyi değiştirebilirsiniz. Biz  MRC Dış Ticaret Ltd. Şti. firması olarak sizin için fotoğraf ve video çekimlerinde bulunuruz. Dilerseniz msn veya skype’den canlı bağlantılar yapabiliriz.
  4. Malınızı kontrole gittiğimiz zaman, sizin için bitmiş maldan karışık ürünler alıp size de gönderebiliriz. Dilerseniz size nakliye hizmeti de verebiliriz. Çin’den farklı nakliye firmalarından alacağımız fiyatlar ile sizin maliyetlerinizi minimum seviyeye çekmeye çalışırız. Gemi yola çıktıktan sonra malınız, ortalama 26 gün ile 30 gün arasında Türkiye’de sizin belirleyeceğiniz limana ulaşır. Uçak kargo yapmak isteyen firmalar için de alacağımız uygun fiyatlar gene maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı olacaktır.
  5. Malınız Türkiye’ye varacağı zaman içerisinde, istenilen bütün evrakları toparlayıp size ulaşmasını sağlarız. Daha sonra yapacağınız gümrük işlemlerinden sonra malınızı güvenli ve sıkıntısız bir şekilde çekmiş olursunuz. Alınacak profesyonel bir destek, malınızın size en doğru, sıkıntısız ve minimum riskle ulaşmasını sağlar. MRC olarak uluslararası ticaret tecrübemizle ve konusunda kadromuzla sizlere destek vermeye devam edeceğiz.